Doğal gaz Tüketim Bilgileri

 

 

 

Doğal Gaz Tüketim Bilgileri
Afyonkarahisar Bolvadin Organize Sanayi Bölgesi                                                                                    

Mevcut doğalgaz dağıtım bölgeleri lisans kapsamı dışında kalan yerlerde kurulu bulunan ve hali hazırda doğalgaz iletim boru hattı tesis edilmemiş organize sanayi bölgelerinden katılımcılarının ihtiyacı olan doğalgazın ulaştırılmasını sağlamaya yönelik yapılacak ulusal iletim şebekesi ile basınç düşürme ve ölçüm istasyonu arasındaki iletim boru hatları yatırımlarına ilişkin esasların belirlenmesine yönelik Bakanlar Kurulu Kararının 01.09.2016 tarih ve 29818 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdiği bildirilmiştir.

Bolvadin İlçemizde doğalgaz boru tesislerin kurulması tamamlanmış olup, Emirdağ güzergahında devem eden ve Bakanlar Kurulu Kararı ile Yatırım Teşviklerinden 4. Bölgede yer alan Organize Sanayi Bölgemize doğalgaz gelmesi için gerekli çalışmalar ve girişimler başlatılmıştır.

Buradan özellikle şunu vurgulamak istiyoruz. Afyonkarahisarda yatırım yapmak isteyen yatırımcılarımız, İlimizde doğalgazı olan II. Organize Sanayi Bölgesi Bolvadin Organize Sanayi Bölgesi olacaktır. Afyonkarahisar Merkez OSB' nin dışında doğalgazı bünyesinde barındıracak Bölgemize yapılacak yatırım doğalgaz sayesinde sizlere önemli ölçüde ekonomik koşullar sunacaktır.